Dlaczego uszczelnianie jest kluczowym krokiem w dodawaniu nowych drzwi zewnętrznych do domu?

 

Jeśli chodzi o przebudowę frontowego wejścia na zewnątrz i wewnątrz domu, większość właścicieli domów jest pochłonięta szczegółami dotyczącymi wyglądu drzwi, łatwości ich otwierania, tego, czy same drzwi są dźwiękoszczelne, odporne na uderzenia i ognioodporne ze względów bezpieczeństwa , a także jak dobrze same drzwi zewnętrzne będą pasować do wystroju wnętrza i zewnętrznego wystroju frontowego chodnika oraz w jaki sposób przedpokój doda ogólnego uroku krawężnika.

 

Ale jeden z najważniejszych czynników – efektywność energetyczna – jest często refleksją, którą właściciele domów nie biorą pod uwagę, dopóki nie kupią i nie zainstalują nowych przednich drzwi zewnętrznych i ościeżnicy.

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją drzwi lub jeśli trafiłeś na ten wpis na blogu, ponieważ jesteś gotowy na modernizację swoich drzwi zewnętrznych, aby zapewnić jak największą oszczędność energii, przeczytasz, dlaczego powinieneś rozważyć uszczelnienie, niezależnie od wiek, styl lub rozmiar drzwi lub drzwi, które instalujesz.

 

Czy naprawdę potrzebuję uszczelnienia, jeśli moje drzwi zewnętrzne są fabrycznie nowe?

 

Jeśli jesteś w trakcie instalowania zupełnie nowych drzwi zewnętrznych, możesz poczuć, że dodanie uszczelnienia jest niepotrzebnym krokiem, a nowe drzwi zewnętrzne nie wymagają żadnej pomocy, jeśli chodzi o wydajność. Jednak nawet najbardziej sprawnie zaprojektowane drzwi mogą wykorzystać nogę w górę, jeśli chodzi o utrzymywanie klimatyzowanego powietrza w pomieszczeniu i gorącego lata lub zimnego zimowego powietrza na zewnątrz, gdzie należy.

Niezależnie od tego, czy kupiłeś drzwi z drewna, stali, włókna szklanego, czy do frontu i/lub tylnego wejścia do domu, jeśli jedna strona drzwi będzie zwrócona w stronę elementów zewnętrznych, uszczelnienie pomoże Ci obniżyć rachunki za energię elektryczną, jednocześnie zapewniając Ci utrzymanie a twoja rodzina jest wygodna niezależnie od tego, co dzieje się na zewnątrz.

Czy mogę zainstalować uszczelnienie na zewnętrznych drzwiach francuskich i drzwiach podwójnych?

 

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak i chociaż może to zająć trochę więcej czasu niż przeciętna instalacja uszczelniająca, możesz – i powinieneś – dodać uszczelnienie do dowolnych drzwi zewnętrznych, niezależnie od ich konstrukcji lub typu.

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest to, że będziesz potrzebować więcej uszczelnień, a także może być cieńsza lub grubsza, aby pasowała do ościeżnicy francuskiej lub podwójnej. Aby uzyskać dokładnie to, czego potrzebujesz, poinformuj sprzedawców w lokalnym sklepie z artykułami żelaznymi, do jakiego rodzaju drzwi zostanie dodany uszczelniacz.

Ponadto nie idź do sklepu z narzędziami z pustymi rękami — przynieś wymiary drzwi lub drzwi lub ich wysokości, szerokości i grubości (zwykle jest to około ¾–1 i 1/2 cala). Kiedy znasz te pomiary, będziesz wiedział, ile musisz kupić uszczelek,

Skąd będę wiedzieć, czy prawidłowo zainstalowałem uszczelnienie?

 

To świetne pytanie, o którym często słyszymy od konsumentów. Gdy uszczelnienie zostało nieprawidłowo zainstalowane, drzwi lub drzwi nie będą mogły się zamknąć — będziesz musiał zmusić je do zamknięcia, co może spowodować wypaczenie lub pękanie — więc nie zmuszaj drzwi do zamykania.

Aby prawidłowo zainstalować taśmę uszczelniającą, postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu i użyj odpowiednich narzędzi. Będziesz wiedział, kiedy prawidłowo założyłeś stripping, ponieważ zamknie się tak samo, jak przed nałożeniem taśmy uszczelniającej, ale będzie miał nieco bardziej dopasowane dopasowanie.

Jeśli to, czego doświadczasz, jest więcej niż wygodne, prawdopodobnie wyszedłeś ze sklepu z narzędziami z niewłaściwym rozmiarem strippingu. Z tego powodu przed przyklejeniem lub w inny sposób przymocowaniem taśmy uszczelniającej do ościeżnic należy upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno.

 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, rozważ zakup drzwi zewnętrznych ze szkłem odpornym na huragany i/lub odpornością ogniową 20–90 minut. Tego typu drzwi nie tylko zapobiegają inwazji na dom, ale także zapewniają dodatkową ochronę przed wszelkiego rodzaju niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Kiedy dodasz uszczelnienie do drzwi odpornych na uderzenia, będziesz o wiele bezpieczniejszy przed każdym możliwym do pomyślenia niebezpieczeństwem.